Wysokie zwycięstwo Podgórzanek

W siódmej kolejce III ligi przy Dekerta 21 podjęłyśmy zespół z Dębicy. Do meczu podchodziłyśmy bardzo zmotywowane, wiedząc, że mierzymy się z drużyną ze szczytu tabeli. Zaangażowanie i chęć zwycięstwa były widoczne od początku spotkania i to Podgórzanki dyktowały warunki gry. Na efekty nie trzeba było długo czekać, w 20. minucie po dośrodkowaniu Urszuli Cop i zamieszaniu w polu karnym wynik otworzyła Monika Markiewicz. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę nasze prowadzenie podwyższyła Aleksandra Chmura.

W drugiej połowie konsekwencja w obronie sprawiła, że nasza bramkarka była praktycznie bezrobotna, a skuteczna gra w ataku doprowadziła do prowadzenia 4:0 za sprawą bramek Urszuli Cop i Marleny Brzeszczyńskiej. Niestety dobre sportowe widowisko popsuły absurdalne decyzje sędziego. Na Podgórzanki spadł grad żółtych kartek, które w konsekwencji zmusiły naszą drużynę do dokończenia spotkania w dziesiątkę.

Spotkanie z DAP Dębica to kolejny mecz Podgórzanek, w którym pewnie zagwarantowałyśmy sobie 3 punkty, tym samym utrzymując prowadzenie w tabeli.