Wysokie zwycięstwo na otwarcie ligi!

W pierwszym meczu sezonu nowej III ligi Podgórzanki pokonały Puszczę Niepołomice 5:1. Choć od pierwszych minut dominowało Podgórze, mecz nie rozpoczął się dla nas dobrze. Błędy w obronie a w konsekwencji rzut wolny Niepołomice zamieniły na bramkę. Stracona bramka tylko wzmogła wolę walki naszych dziewczyn, które szybko doprowadziły do wyrównania wyniku za sprawą bramki Moniki Markiewicz. 3 minuty później Podgórze było już na prowadzeniu – tym razem piłkę do siatki wpakowała kapitan Karolina Nowakowska. Kolejne 3 minuty wystarczyły, aby Anna Maciaś podniosła wynik na 3:1.

Choć niemiłosierny upał dał się we znaki zawodniczkom i w drugiej połowie tempo spotkania było dużo niższe, Podgórzanki w dalszym ciągu dyktowały warunki gry. Powracająca po kontuzji skrzydłowa Urszula Cop popisała się technicznym uderzeniem, które zaskoczyło bramkarkę przeciwniczek i podniosło wynik na 4:1. Wynik spotkania na 5:1 ustaliła Marlena Brzeszczyńska, zapewniając nam pierwsze 3 punkty w tym sezonie.