WALNE ZGROMADZENIE w Klubie.

Zarząd Stowarzyszenia Klub Sportowy "PODGÓRZE" zgodnie z § 24 Statutu zwołuje

na dzień 10 czerwca 2016 r. /piątek/ o godz. 17.30 - I termin, godz. 18.00 - II termin Walne Sprawozdawczo - Wyborcze Zgromadzenie Członków.

Zebranie odbędzie się w siedzibie Klubu w Krakowie, ul. Dekerta 21.

PORZĄDEK OBRAD

1. Otwarcie Walnego Zgromadzenia.
  2. Wybór Prezydium (przewodniczącego oraz sekretarza - protokolanta).
  3. Stwierdzenie zdolności Zgromadzenia do podejmowania uchwał.
  4. Przyjęcie Regulaminu Obrad Walnego Zgromadzenia.
  5. Wybór Komisji:
    a) Uchwał i wniosków
    b) Skrutacyjnej
    c) Wyborczej
  6. Sprawozdanie Zarządu z działalności Stowarzyszenia za okres od listopada 2010 do maja 2016 r.
  7. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
  8. Podjęcie uchwał w sprawach:
    a) przyjęcia sprawozdania z działalności za okres 11.2010 - 05.2016 r,
    b) przyjęcia sprawozdania Komisji Rewizyjnej,
    c) udzielenia absolutorium Zarządowi.
  9. Wystąpienie Komisji Wyborczej.
  10. Wybory władz Stowarzyszenia na lata 2016 - 2021
    a) Prezesa i Członków Zarządu,
    b) Komisji Rewizyjnej.
  11. Wystąpienie Komisji Uchwał i wniosków.
  12. Przedstawienie projektu zmian w obowiązującym Statucie.
  13. Przyjęcie uchwały w sprawie zmian w Statucie Stowarzyszenia Klub Sportowy "PODGÓRZE".
  14. Sprawy wniesione i wolne wnioski.
  15. Zakończenie obrad.

Zarząd Klubu Sportowego "PODGÓRZE"

Uwaga : Projekt nowego Statutu oraz Regulamin Walnego Zgromadzenia będą wyłożone do wglądu od 28 maja 2016 r w siedzibie Klubu przy ul. Dekerta 21 oraz zamieszczone na stronie internetowej kspodgorze.futbolowo.pl (w menu zakładka STATUT)

__________________________________________________________

WALNEGO ZGROMADZENIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZEGO
CZŁONKÓW

STOWARZYSZENIA KLUB SPORTOWY " PODGÓRZE "

& 1

1. Walne Zgromadzenie otwiera przedstawiciel Zarządu, umocowany uchwałą Zarządu Stowarzyszenia,
  2. Po otwarciu Walnego Zgromadzenia członkowie Stowarzyszenia dokonują wyboru przewodniczącego zebrania w głosowaniu jawnym.
  3. W celu przeprowadzenia wyborów Zarządu i Komisji Rewizyjnej spośród członków Stowarzyszenia powołane zostają: Komisja Skrutacyjna, Komisja Uchwał i Wniosków oraz Komisja Wyborcza.

& 2

1. Do kompetencji i obowiązków przewodniczącego należą:
    a) prowadzenie zebrania zgodnie z porządkiem obrad i czuwanie nad jego zgodnością ze statutem oraz niniejszym regulaminem,
    b) przedstawienie zebranym do zatwierdzenia ustalonego porządku obrad oraz zgłoszonych wniosków w sprawie zmiany porządku obrad,
    c) wybór protokolanta,
    d) sprawdzenie listy obecności i stwierdzenie na jej podstawie prawomocności zebrania,
    e) udzielanie głosu członkom według kolejności zgłoszeń,
    f) ustalenie sposobu i kolejności głosowania,
    g) podejmowanie innych czynności wynikających z Regulaminu Walnego Zgromadzenia,
    h) po wyczerpaniu spraw zamieszczonych w porządku obrad - ogłoszenie podjętych uchwał i zamknięcie Walnego Zebrania,
    i) podpisanie wraz z protokolantem sporządzonego przez niego protokołu,
    j) protokół powinien zawierać: datę, porządek obrad, nazwiska przewodniczącego i protokolanta zebrania, krótki opis przebiegu dyskusji, wyniki głosowań, numery i treść podjętych uchwał i załączoną listę obecności członków Stowarzyszenia.
  2. Zadaniem Komisji Skrutacyjnej jest policzenie głosów oddawanych za, przeciw lub . wstrzymujących się podczas każdego głosowania. Członek komisji skrutacyjnej nie może kandydować w wyborach.
  3. Komisja uchwał i wniosków rejestruje przedstawione przez Zarząd projekty uchwał oraz projekty uchwał i wniosków proponowanych w trakcie trwania zebrania i przedstawia je pod głosowanie w postaci uchwał walnego zebrania. Głosowanie przeprowadza Przewodniczący zebrania.
  4. Komisja wyborcza rejestruje zgłaszanych kandydatów do Zarządu i Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia i przedstawia je pod głosowanie walnego zebrania. Głosowanie przeprowadza Przewodniczący zebrania.

& 3

1. Prawo do głosowania przysługuje członkom Stowarzyszenia, którzy na bieżąco opłacają zadeklarowane składki członkowskie.
  2. Każdemu członkowi Stowarzyszenia przysługuje jeden głos;
  3. Członkowie Stowarzyszenia mogą głosować jedynie osobiście;

& 4

1. Kandydatów do władz Stowarzyszenia mają prawo zgłaszać wszyscy członkowie Stowarzyszenia.
  2. Kandydat do władz Stowarzyszenia musi wyrazić zgodę na kandydowanie. Protokolant zamieszcza w protokole wzmiankę o wyrażeniu zgody przez Kandydata;
  3. Wybory w pierwszym terminie następują bezwzględną większością głosów, w obecności co najmniej połowy uprawnionych do głosowania.

& 5

Walne Zgromadzenie może powoływać komisje nadzwyczajne dla zbadania określonej sprawy. Powołując komisje, Walne Zebranie określa cel, zasady i tryb ich działania.

& 6

1. Wszystkie wybory na Walnym Zgromadzeniu odbywają się jawnie;
  2. Na żądanie ¼ liczby członków Stowarzyszenia obecnych na Walnym Zgromadzeniu przewodniczący może zarządzić głosowanie tajne w sprawach objętych porządkiem obrad, jak również zgłoszonych na zebraniu.

& 7

1. Walne Zgromadzenie obraduje wyłącznie nad sprawami, dla których zostało zwołane;
  2. Do Walnego Zgromadzenia stosuje się odpowiednio przepisy niniejszego regulaminu.

& 8

Zmiana niniejszego Regulaminu może nastąpić na wniosek zarządu lub ¼ liczby członków Stowarzyszenia

& 9

Regulamin uchwalony przez Walne Zgromadzenie w dniu 10 czerwca 2016 r. wchodzi w życie z chwilą jego uchwalenia.