Podsumowanie rundy jesiennej.

Za nami już trzynaście kolejek krakowskiej klasy okręgowej, czyli runda jesienna dobiegła końca. Teraz wszyscy zawodnicy jak i działacze mają kilka miesięcy przerwy przed rozpoczęciem rundy rewanżowej.

Po jesiennych zmaganiach zadowoleni mogą być piłkarze Prokocimia oraz Clepardii, którzy z 31 punktami przewodzą w tabeli. Na taką zdobycz punktową złożyło się dziesięć zwycięstw i jeden remis oraz dwie porażki. Te dwie drużyny mogą się pochwalić także najlepszymi formacjami, gdyż zespół Prokocimia stracił najmniej bramek - 12, a drużyna z Prądnika strzeliła najwięcej - 39.

Trochę rozgoryczona może czuć się Kaszowianka, która była uznawana za jednego z faworytów do wygrania ligi. Zajmuje ona dopiero trzecie miejsce ze stratą sześciu punktów do liderujących rywali. Piłkarze z Kaszowa w końcówce sezonu złapali zadyszkę, co zaowocowało dwoma porażkami i aż czterema remisami.

Dobrą postawę zaprezentowali piłkarze drugiej drużyny Garbarni, którzy zgromadzili na koncie dwadzieścia dwa punkty i zajmują miejsce w czołówce ligi.

Bardzo słabo w rundzie jesiennej spisali się piłkarze AP Kmity, którzy w zeszłym roku zajęli miejsce na podium na koniec sezonu, a teraz zajmują przedostatnie miejsce z dorobkiem tylko 11 oczek. Gracze z Zabierzowa potrafili wygrać tylko z ostatnim Świtem oraz Podgórzem, a także urwali punkty "Młodym Wilkom".

Ostatnią pozycję zajmuje wspomniany Świt Krzeszowice, który jest najpoważniejszym kandydatem do spadku i jeżeli w przerwie zimowej nie sięgnie po wzmocnienia to pożegna się z Ligą Okręgową. W rundzie jesiennej strzelili oni wraz z Borkiem najmniej bramek - 16.

Od ostatniego sezonu słabo wypada także nasza drużyna Podgórza, która w zeszłych sezonach przyzwyczaiła do wysokiego miejsca w tabeli, a teraz ma na koncie tylko 12 punktów dzięki czterem wygranym spotkaniom. W większości spotkań brakowało nam także szczęścia, bo sytuacji bramkowych nie mieliśmy mało oraz traciliśmy gole w końcówkach spotkań. Nasi piłkarze stracili najwięcej bramek - 37.

PODSUMOWANIE KLASYFIKACJI INDYWIDUALNYCH

• Najlepszym strzelcem w rundzie jesiennej okazał się napastnik Clepardii, Krzysztof Wojniak, który trafił 10-krotnie do siatek rywali w jedenastu meczach. Trzykrotnie ustrzelił on dublet, a najdłuższa seria meczy z golem wyniosła cztery spotkania.

Drugie miejsce w klasyfikacji zajmuje kapitan "Brązowych" Mateusz Ząbczyk z dorobkiem 9 goli, które zdobył w dziesięciu meczach. Na trzecim miejscu ex aequo są Karol Sierant i Jarosław Moroński, którzy zdobyli po osiem bramek w trzynastu spotkaniach. Najlepszy strzelec Podgórza, Grzegorz Pater ma na koncie siedem bramek.

• W klasyfikacji najlepszych asystentów króluje przeżywający drugą młodość trener naszego zespołu Grzegorz Pater, który do wspomnianych wcześniej siedmiu goli dołożył aż osiem asyst.

Tuż za nim z siedmioma asystami na koncie jest lider zespołu Prokocimia, Karol Sierant, a z sześcioma asystami w dorobku na trzecim miejscu plasuje się Marcin Czech.

• W klasyfikacji najlepszych bramkarzy mamy zaciętą walkę o zwycięstwo. Po trzynastu kolejkach najwięcej zachowanych czystych kont ma dwóch golkiperów, a mianowicie Grzegorz Murzański oraz Michał Bartków. Obaj nie dali się pokonać pięciokrotnie.

Tuż za ich plecami znajduje się Tadeusz Sajdak, który w czterech meczach nie wyciągał piłki z siatki. Warto odnotować, że Murzański jak i Sajdak nie zagrali we wszystkich spotkania swoich drużyn tak jak Bartków. Bramkarz Kaszowianki wystąpił w 10 spotkaniach, a golkiper Clepardii w 9.

• Ośmiu zawodników rozegrało wszystkie trzynaście spotkań od początku do samego końca. Po dwóch zawodników Prokocimia (Karol Sierant, Łukasz Wójcik), Nadwiślanu (Michał Stolarz, Krzysztof Kuś), Piasta (Hubert Owca, Jakub Kosek) oraz po jednym Tęczy (Piotr Pyla) i Borku (Michał Bartków). Każdy z tych piłkarzy spędził na boisku 1170 minut.