Podsumowanie 1 kolejki.

Za nami jest już inauguracyjna kolejka krakowskiej klasy okręgowej w grupie II. Dwa spotkania pierwszej kolejki zostaną rozegrane w późniejszym terminie (Piast - Garbarnia w przyszłą środę, a Bronowianka - Nadwiślan w listopadzie). W zakończonych pięciu spotkaniach padło 17 bramek, co daje 3,4 gola na mecz. Dwukrotnie wygrali gospodarze, dwukrotnie goście oraz raz padł remis.

Pierwszym liderem została ekipa Kaszowianki, która będzie liczyć się w walce o awans. Zwycięstwo zanotował także beniaminek z Jeziorzan, który ograł u siebie czołowy zespół poprzedniego zespołu, Kmitę. Po punkcie zainkasowali Świt i Borek, a na dole tabeli na tą chwilę są Iskra, Tęcza i Podgórze.

Liderem strzelców jest obecnie nowy nabytek Kaszowianki Sebastian Pamuła, który dwukrotnie trafił do siatki w pierwszej kolejce. Reszta zawodników, która trafiała do siatki ma po jednym trafieniu.

Trzech bramkarzy zachowało czyste konto w swoim pierwszym występie. Kolejny nowy nabytek lidera ligi, Grzegorz Murzański nie dał się pokonać napastnikom Podgórza, ponadto "na zero" zagrali Arkadiusz Hajduk (Prokocim) oraz Mateusz Gruca (Wisła).

Sędziowie pokazali aż 26 kartek, średnio pięć na mecz. Najwięcej zobaczyli piłkarze Świtu oraz Clepardii (po cztery). Indywidualnie dwoma kartkami napomniany został Robert Skoczykłoda, który występuje w beniaminku z Radwanowic.