Utrzymujemy pozycję lidera!

W przedostatnim spotkaniu rundy jesiennej wygrałyśmy zTarnovia II Tarnów i umocniłyśmy się na pozycji lidera.

Nasza drużyna bez kompleksów podeszła do spotkania z przeciwnikiem wzmocnionym zawodniczkami z I ligi i już w piątej minucie, dzięki bramce Anny Maciaś, prowadziłyśmy 0:1. Pomimo utrudniającej grę pogody oba zespoły miały swoje sytuacje, jednak to Podgórze wykazało się większą skutecznością, zwiększając swoje prowadzenie za sprawą gola Urszuli Cop.

W drugiej połowie Podgórze zostało zepchnięte do defensywy, co zaowocowało podyktowanym w ’52 minucie rzutem karnym wykorzystanym przez zawodniczki z Tarnowa. Stracona bramka tylko wzmocniła w naszej drużynie wolę walki i już chwilę później prowadziłyśmy 1:3 dzięki bramce Moniki Markiewicz.

Tarnovia jednak nie dawała za wygraną i chwilę później zdobyła kolejną, kontaktową bramkę. Nasze zawodniczki nie oddały jednak prowadzenia i podwyższyły wynik na 2:4. W ostatniej akcji, po rzucie wolnym wykonywanym przez Marlenę Brzeszczyńską, gola zdobyła Aleksandra Chmura.