Derby dzielnicy przed nami.

W najbliższą sobotę (08.04) drużyna Podgórza w meczu XVI kolejki krakowskiej klasy okręgowe grupy drugiej zmierzy się z vice-liderem grupy, Prokocimiem Kraków. Podopieczni Grzegorza Patera po zwycięstwie nad Borkiem będą chcieli pójść za ciosem i zdobywać kolejne punkty, które dadzą uciec od dolnych miejsc w tabeli. Nie będzie to jednak łatwa potyczka, gdyż po sensacyjnej porażce ze Świtem nasi rywale stracili pozycję lidera.

Obie ekipy stoczyły ze sobą do tej pory jedenaście potyczek. Sześciokrotnie zwyciężał Prokocim, trzy razy udało się wygrać zespołowi Podgórza, a dwa razy mieliśmy podział punktów. Piłkarze Grzegorza Kmity ostatni raz przegrali z naszym zespołem we wrześniu 2014 roku, kiedy to przy Dekerta wygraliśmy 1:0. Najlepszym strzelcem w pojedynkach tych dwóch drużyn jest Karol Sierant, który pięciokrotnie pokonywał bramkarzy Podgórza.

Spotkane rozpocznie się o godzinie 12.00 na boisku rywali przy ulicy Na Wrzosach.