Podsumowanie weekendowych spotkań Podgórzanek

Podsumowanie weekendowych spotkań Podgórzanek

III liga – kolejne 3 punkty jadą do Krakowa

Pierwsza połowa spotkania w Zabierzowie Bocheńskim stała pod znakiem bardzo dobrej gry Podgórzanek zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. W 20. minucie jedną z wielu sytuacji bramkowych wykorzystała Kinga Będkowska, pakując piłkę do siatki z ostrego kąta.

W drugiej połowie Podgórze nie spoczęło na laurach i ruszyło do ataku, chcąc powiększyć swoją przewagę. Udało się to już w 55. minucie po bramce Moniki Markiewicz.

Dwubramkowa przewaga doprowadziła do rozluźnienia w defensywie, które skrzętnie wykorzystały nasze przeciwniczki, zdobywając bramkę kontaktową. Zawodniczki z Zabierzowa poczuły szansę na odwrócenie losów spotkania, które od tego momentu stało się bardziej wyrównane. Większą skutecznością wykazało się jednak Podgórze i gol Darii Kokoszki pozwolił odskoczyć naszej drużynie na bezpieczne 1:3.

Dąb nie złożył jednak broni i po podyktowanym rzucie karnym w 82. minucie znów złapał kontakt z naszą drużyną. Pomimo nerwowej końcówki Podgórzanki dowiozły zwycięski wynik do końca i wróciły do Krakowa z kolejnymi trzema punktami.

V liga – przegrywamy w osłabieniu

W sobotę z zawodniczkami Szreniawa Nowy Wiśnicz zmierzyła się druga drużyna Podgórza. Spotkanie, które zakończyło się wynikiem 4:5, Podgórzanki rozegrały w dziesiątkę po kontuzji bramkarki Joanny Haracz w pierwszych minutach meczu. Nasze zawodniczki wykazały się prawdziwą wolą walki i zdołały odrobić dwie bramki mimo przewagi drużyny przeciwnej. Gole dla Podgórza zdobyły: Gabriela Janik, Karolina Czchowska oraz Klaudia Stefańczyk.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości