Remis w pojedynku na szczycie tabeli

W sobotnim spotkaniu z zawodniczkami Unii Lublin wynik w pierwszej minucie otworzyła Kinga Będkowska. Szybko uzyskane prowadzenie 1:0 było jednak tylko zapowiedzią wyjątkowo wyrównanego meczu z niezwykle szybkim tempem akcji obu stron.

Na odpowiedź Unii Lublin nie trzeba było długo czekać, gościom udało się wyrównać już w 19. minucie. Do końca pierwszej połowy obserwowaliśmy festiwal okazji bramkowych, jednak żadnej z drużyn nie udało się podnieść wyniku.

Także w II połowie mecz stał na wysokim poziomie i widać było, że żadna drużyna nie zamierza odpuścić, tak Podgórzanki, jak i zawodniczki Unii stwarzały kolejne sytuacje bramkowe.
Na kolejne gole musieliśmy jednak poczekać do 70. minuty. Tym razem prowadzenie zdobyła drużyna przeciwniczek. Podgórzanki nie pozwoliły jednak gościom być długo na prowadzeniu. Już minutę później piłkę do siatki wpakowała Anna Maciaś.

Mimo że obie drużyny stwarzały okazje do podwyższenia wyniku, spotkanie zakończyło się remisem i cennym jednym punktem Podgórzanek, które pozostają liderem tabeli.

Przegrana Podgórza II

Swój mecz z zawodniczkami Wawel Kraków rozegrała także nasza druga drużyna, zmagająca się na boiskach V ligi. Niestety nasze zawodniczki uległy KS Wawel 6:0 i zajmują piąte miejsce w tabeli.