Podsumowanie 8 kolejki.

Po ośmiu kolejkach mamy bardzo duży ścisk w dolnej części tabeli. Między trzynastym, a szóstym miejscem w tabeli mamy tylko 4 punkty różnicy, więc stosunkowo nie dużo. Prowadzenie utrzymał zespół Prokocimia, który w szlagierze ograł innego przedstawiciela Krakowa, Clepardię. Na drugim miejscu z trzema punktami straty Kaszowianka, tabelę zamyka Kmita.

W ósmej serii gier padło 26 bramek (średnio 3,7 gola na mecz). Gospodarze wygrali dwukrotnie, trzykrotnie goście, a dwa spotkania zakończyły się remisem 2:2.

W klasyfikacji strzelców od dwóch kolejek prowadzi Mateusz Ząbczyk, który ma na koncie siedem bramek, lecz w dwóch ostatnich meczach nie zdobył żadnej bramki. Po jednej bramce zdobyli napastnicy Kaszowianki, Sebastian Pamuła i Daniel Goczał, dzięki czemu zajmują drugie miejsce z sześcioma bramkami. Swoje piąte bramki w tym sezonie zdobyli Rafał Tomczak i Grzegorz Pater, którzy są tuż za plecami wspomnianych wcześniej rywali. Dublet w tej kolejce zdobył Wojciech Ochałek.

Na czele klasyfikacji asystentów swoją pozycję umacnia Grzegorz Pater, który dzięki dwóm asystom w ostatnim meczu ma ich na koncie już siedem. Szósty raz asystował w tym sezonie kluczowy piłkarz Prokocimia, Karol Sierant.

W wyścigu o złote rękawice bez zmian. Na czele Michał Bartków (4 czyste konta) przed Tadeuszem Sajdakiem. Do bramkarza Clepardii po tej kolejce dołączył Grzegorz Murzański, który nie dał się pokonać zawodnikom Nadwiślanu. Trzeci raz gola nie puścił także Artur Stachura, który opuścił boisko przed utratą bramki swojej drużyny.

Pięciu piłkarzy odbyło już pauzę spotkania za nadmiar żółtych kartek. Jako zespół najwięcej ich na koncie mają piłkarze Cłepardii, Wisły oraz Świtu.