Nie zakończyć sezonu blamażem.

W nadchodzącą niedzielę (11.06) zespół Podgórza rozegra swój przedostatni mecz w klasie okręgowej w kończącym się sezonie. Naszym rywalem będzie wciąż walcząca o awans do IV ligi Clepardia Kraków.

Nasi rywale po dwudziestu czterech kolejkach są vice-liderem tabeli. Dzięki ostatniej, sensacyjnej porażce ze Świtem spadli oni z piedestału i mimo, że mają tyle samo punktów co Prokocim, to mają gorszy bilans bezpośrednich spotkań. Wszystko rozstrzygnie się prawdopodobnie w ostatniej kolejce. Zespół Podgórza powalczy w tym spotkaniu o swój honor oraz oto aby nie zająć ostatniego miejsca, gdyż najprawdopodobniej spadnie z ligi.

W bezpośrednich pojedynkach obu ekip lepiej spisuje się Podgórze, które z pośród ośmiu meczy wygrało cztery, a dwukrotnie zremisowało. Clepardia zwyciężyła tylko dwa razy, raz przy Dekerta i raz na własnym obiekcie w rundzie jesiennej tego sezonu. Patent na rywala ma Wojciech Ochałek, który to pokonywał bramkarzy zespołu z Prądnika siedmiokrotnie.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 na sztucznym boisku przy ulicy Dekerta 21.