Derbowe starcie już na początku sezonu.

W nadchodzącą sobotę (27.08) zespół Podgórza w meczu trzeciej kolejki krakowskiej klasy okręgowej zmierzy się w derbowym pojedynku z zespołem Prokocimia.

Po dwóch kolejkach Prokocim jest liderem ligi z kompletem punktów oraz z zerową liczbą straconych bramek. Podopieczni Grzegorza Patera są na szóstym miejscu i w swoim dorobku mają trzy oczka.

Prokocim to nie jest łatwy rywal dla naszej ekipy, zwłaszcza w meczach wyjazdowych. Obie drużyny mierzyły się ze sobą dziesięciokrotnie. Połowę tych spotkań wygrali najbliżsi gospodarze, dwukrotnie padł remis, a Podgórze zwyciężyło trzy razy. W meczach przy ul. Na Wrzosach Podgórzanie jeszcze nie wygrali, czterokrotnie lepsi byli podopieczni Grzegorza Kmity, a raz padł remis bezbramkowy. Najlepszym strzelcem w pojedynkach tych drużyn jest Karol Sierant, który pięciokrotnie pokonywał bramkarzy.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 na boisku rywali przy ul. Na Wrzosach.